Płyta fundamentowa na podłożu Winklera [LIVE]

Dziś ostatnia część ze szkolenia „7 sposobów na lepsze obliczenia statyczne”, gdzie omówimy sobie płytę fundamentową na podłożu podatnym, wystąpi też wszystkich ulubiony WINKLER 😀

Weźmiemy na warsztat i porównamy sobie dwa przypadki:

  • Podłoże uwarstwione
  • Podłoże Winklera

Przejdziemy przez wyznaczanie „po bożemu” 😇: odporu, osiadania, naprężenia pod fundamentem, odrywania itp. Następnie powiemy sobie co jest nie tak z podłożem Winklera, które obszary najbardziej się zmieniają podczas kalibracji i zakończymy wszystko porównaniem tych dwóch metod. ⚖️ Sprawdź i daj znać, co o tym myślisz w komentarzu.

Nagranie znajdziesz poniżej lub pod tym linkiem:

Jeśli interesuje Cię projektowanie konstrukcji, to zapraszam Cię serdecznie do zapisu na listę mailową ✉️ (link tutaj: https://www.projektodadoz.pl). Już ponad 1500 inżynierów korzysta z solidnej dawki wiedzy w temacie projektowania.

Zapis na newsletter

Podziel się z innymi:

2 komentarze

  • Studiuję budownictwo i niektóre z wymienionych pojęć to jeszcze dla mnie czarna magia. Mimo to, czuję, że temat płyty fundamentowej i podłoża Winklera się trochę dla mnie rozjaśnił. Dość przystępnie to wszystko wytłumaczyłeś! Można powiedzieć, że już wiem „co jest pięć” :). Dzięki! Nie mogę się doczekać kolejnych tematów z tego zakresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *